nowości
historia szkła

 
 

Laur dla Krzyształu

Jan Płata, właściciel Firmy Produkcyjno-Handlowo--Usługowej "Kryształ" w Podegrodziu zdobył Złoty Laur Związku Rzemiosła Polskiego. Nagrodę odbierze w Warszawie podczas wielkiej gali zaplanowanej na 26 czerwca.
Firma zatrudniająca blisko 50 osób w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 25-lecia działalności. Specjalizuje się w produkcji wyrobów ze szkła i jako jedna z niewielu na rynku zajmuje się np. wytwarzaniem witraży. Z jej usług korzystają nie tylko rodzimi, ale także zagraniczni klienci. Firma realizuje obecnie zlecenia w Wiedniu
i Wielkiej Brytanii. Ma też swój oddział na Słowacji - Chociaż jest to przyszłościowa branża mamy problemy z siłą roboczą - wyznaje Jan Plata. - Dlatego szkolimy ludzi we własnym zakresie. Trzeba ich przede wszystkim dobrze przygotować do obsługi specjalistycznych maszyn służących do obróbki szkła. Są sterowane komputerowo, więc tradycyjne ręczne przycinanie jest już rzadkością. Dodajmy, że Złoty Laur Związku Rzemiosła Polskiego nie jest jedyną nagrodą przyznaną tej firmie. Jan Plata ma już na koncie m. in. tytuł Małopolskiego Rzemieślnika Roku 2004 oraz statuetkę Srebrnego Lauru Małopolski. (SZEL)

Centrum Obróbcze

Firma "Kryształ" uruchamia swoją najnowszą i najnowocześniejszą maszynę: CENTRUM OBRÓBCZE STEROWANE NUMERYCZNIE TECNOMETAL B7 2.03

Firma "Kryształ" uruchamia swoją najnowszą i najnowocześniejszą maszynę: CENTRUM OBRÓBCZE STEROWANE NUMERYCZNIE TECNOMETAL MODEL : B7 2.03
Centrum obróbcze kontrolowane numeryczne o 7 osiach X-Y-Z-C-A-B-D do obróbki szkła, marmuru, granitu, itp.
Zaawansowana technologia pozwala na wykonanie  każdego rodzaju  frezowania,  fazowania,  wiercenia, polerowania, grawerowania, profilowania.
Te nowatorskie rozwiązania techniczne pozwalają zachować jakość na wysokim poziomie na każdym etapie procesu pracy z materiałem.
Jednostka zarządzająca w B7 składa się z kontroli numerycznej OSAI zarządzanej przez PC OFFICE standard zainstalowanego wewnątrz szafy elektrycznej.
Obecność PC, z konfiguracją hardware o dużej mocy, z możliwością rozszerzenia i zdefiniowania dla wymagań specyficznych użytkowników, daje kontroli numerycznej nieporównywalnie dobry stopień dostępności: software pracuje w środowisku Windows i zawiera w sobie wszystkie możliwości konieczne do prostej programacji. Jest to proste i efektywne rozwiązanie zapewniające możliwość współpracy nawet z niedoświadczonym użytkownikiem PC.
PC gwarantuje ponadto możliwość wykorzystania wszystkich typowych możliwości PC: floppy disk, CD Rom, karta audio, czytniki kodów kreskowych, modem, skaner itd.

 

Strona główna | O nas | Oferta | Galeria | Nowości | Kontakt | Mapa strony
© Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa "KRYSZTAŁ".